DEPARTAMENTE
   
   
 

Departamentul de Studii româneşti

 
  Colectivul de literatură română şi comparată Website
 
  Prof. univ. dr. Ioan Viorel Boldurean
Contact vboldureanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Adriana Babeţi
Contact ababeti@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Otilia Hedeşan, Decan
Contact ohedesan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Daniel Vighi
Contact dvighi@litere.uvt.ro, www.danielvighi.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Pompiliu Crăciunescu
Contact pcraciunescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Smaranda Vultur
Contact: svultur@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Dumitru Tucan
Contact dtucan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Florin Oprescu
Contact foprescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Gabriela Glăvan
Contact gglavan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. dr. Alexandru Budac
Contact alexandru.budac@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prep. drd. Nicoleta Muşat
Contact nicoleta.musat@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de limbă română și an pregătitor
 
  Conf. dr. Mirela ioana Borchin
Contact mborchin@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Simona Constantinovici
Contact sconstantinovici@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Livia Vasiluţă
Contact lvasiluta@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Bogdan Ţâra
Contact btara@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Florina Băcilă
Contact fbacila@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Gabriel Bărdăşan
Contact gbardasan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Adina Chirilă
Contact achirila@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Monica Huţanu
Contact mhutanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Nadia Obrocea
Contact nobrocea@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. dr. Ana-Maria Pop
Vizualizaţi CV
 
  Asist. drd. Sofia Chimigeriu
Contact sofia.chimigeriu@litere.uvt.ro
 
  Prep. Cristina Sicoe
Contact csicoe@litere.uvt.ro
 
  Prep. drd. Emina Căpălnăşan
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de Filologie clasică, Limba și literatura latină
 
  Prof. univ. dr. Dan Negrescu
Contact dnegrescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Claudiu T. Arieşan
Contact cariesan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Maria Subi
Contact msubi@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Valy Ceia
Contact vceia@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Elena Sandu
Contact elena.sandu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de Istorie Website
 
  Prof. univ. dr. Adrian Bejan
Contact: abejan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Radu Păiuşan
Contact: rpaiusan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Victor Neumann
Contact: vneumann@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Vasile Râmneanţu
Contact: vramneantu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Mihaela Vlăsceanu
Contact: mvlasceanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Ştefan Eutimiu Lifa
Contact: elifa@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Camil Petrescu
Contact: cpetrescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Călin Timoc
Contact: ctimoc@litere.uvt.ro, Website
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Dorel Micle
Contact: dmicle@litere.uvt.ro, Website
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Simona Regep
Vizualizaţi CV
 
  Lector dr. Eusebiu Narai
Contact: enarai@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. dr. Liviu Măruia
Contact: lmaruia@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de Teologie ortodoxă Website
 
  Conf. dr. Nicolae Belean
Contact: nbelean@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Nicolae Morar
Contact: nmorar@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. dr. Gavril Trifa
Contact: gavril.trifa@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. Dr. Vasile Itineanţ
Contact: vitineant@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Constantin Jinga
Contact: cjinga@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Remus Mihai Feraru
Contact: rferaru@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. dr. Daniel Enea
Vizualizaţi CV
 
  Asis. drd. Adrian Covan
Contact: acovan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. dr. Alin Scridon
Contact: ascridon@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. dr. Dragoş Debucean
Vizualizaţi CV
 
   
 

Departamentul de limbi şi literaturi moderne

 
  Colectivul de limba şi literatura engleză Website
 
  Prof. univ. dr. Pia Brînzeu, Prorector
Contact pbrinzeu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Mircea Mihăieş
Contact mmihaies@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Reghina Dascăl, Cancelar
Contact rdascal@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Luminita Frenţiu
Contact lfrentiu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Mihai Horezeanu
Contact mhorezeanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Sorin Ciutacu
Contact sciutacu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Codruţa Goşa
Contact cgosa@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Claudia Doroholschi
Contact cdoroholschi@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Mihaela Cozma
Contact mcozma@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Loredana Frăţilă
Contact lfratila@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Dana Crăciun
Contact dcraciun@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Dana Percec, Prodecan
Contact dpercec@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Aba-Carina Pârlog
Contact cparlog@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Cristina Adela Chevereşan
Contact acheveresan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Eliza Filimon
Contact efilimon@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Ioana Ploeşteanu
Contact iploesteanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Octavian Coste
Contact ocoste@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. dr. Diana Mădroane
Contact dmadroane@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Valentina Mureşan
Contact vmuresan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. dr. Andreea Şerban
Contact aserban@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Gabriela Tucan
Contact gtucan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Cristina Băniceru
Contact cbaniceru@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Romanita Jumanca
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Georgiana Lolea
Vizualizaţi CV
 
  Prep. univ. drd. Adrian Cîntar
Contact acintar[@]litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de limba şi literatura germană Website
 
  Prof. univ. dr. Roxana Nubert
Contact ana@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Angelika Cornelia Ionaş
Contact cionas@litere.uvt.ro
Contact Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Marianne Eva Marki
Contact emarki@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Kinga Gall
Contact kgall@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Laura Cheie
Contact lcheie@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Grazziela Lucia Predoiu
Contact gpredoiu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Beate Petra Kory
Contact pkory@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Karla Lupşan
Contact klupsan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Gabriel Raul Kohn
Contact gkohn@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
 

Lect. Austria Lindner Anna

 
  Asist. univ. dr. Alvine Ivanescu
Contact aivanescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. dr. Alina Olenici - Craciunescu
Contact acraciunescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Mihaela Sandor
Contact msandor@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Gabriela Sandor
Contact gsandor@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Maria Ileana Stângă
Contact mstanga@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de Limbi Romanice
 
  Prof. univ. dr. Eugenia Arjoca Irimia
Contact earjoca@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Georgiana Lungu Badea
Contact glungu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prof. univ. dr. Viorica Bălteanu
Contact vbalteanu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Aurelia Turcu
Contact aturcu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 

 

Conf. univ. dr. Vasile Popovici
Contact
Vizualizaţi CV

 
  Conf. univ. dr. Luminiţa Vleja
Contact lvleja@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Ilinca Ţăranu
Contact itaranu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. Franța Michael Morosini
Contact
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Mariana Pitar
Contact mpitar@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Adina Tihu
Contact atihu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Eugenia Tanase
Contact etanase@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Ramona Maliţa Tanc
Contact rtanc@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Mirela Boncea
Contact mboncea@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. Spania Sonia Sobral Vaszquez
Contact
Vizualizaţi
CV
 
  Lect. univ. dr. Raluca Vîlceanu Florea
Contact rflorea@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Cristina Tanase
Contact ctanase@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Andreea Gheorghiu
Contact agheorghiu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Ilie Minescu
Contact iminescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Ilona Balasz
Contact ibalasz@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Neli Eiben Farima
Contact neiben@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Beatrice Marina
Contact bmarina@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. dr. Gabriela Radu
Contact rgabriela@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. drd. Despina Elena Grozăvescu
Contact egrozavescu@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. drd. Iulia Mihaela Nănău
Contact imnanau@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prep. univ. Dana Ştiubea Ungureanu
Vizualizaţi CV
 
  Prep. univ. Ioana Puţan
Vizualizaţi CV
 
   
  Colectivul de Limbi Slave
 
  Prof. univ. dr. Mihai Radan
Contact mradan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Conf. univ. dr. Maria Andrei
Contact mandrei@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. univ. dr. Mața Țăran Andreici
Contact mtaran@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Lect. Serbia Zoran Simic
Contact zsimic@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. drd. Daniela Gheltofan
Contact dgheltofan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Asist. univ. Raluca Radac
Contact rradac@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV
 
  Prep. univ. drd. Miljana Radan Uscatu
Contact miliana.radan@litere.uvt.ro
Vizualizaţi CV